24. un 25. nov. 8:00 | Rīts ar laivu Lielajā Ķemeru tīrelī

Pamatinfo

Purva ainavu daudzveidības ziņā šī Ķemeru tīreļa daļa ir īpaša ne vien Latvijas mērogā, bet, ļoti iespējams, arī Pasaulē 🙂 Ir vērts braukt un redzēt. Ekstrēmi skaisti .

Purva ainavu Lielajā Ķemeru tīrelī var doties vērot gan no pastaigu laipas, gan arī burtiski doties iekšā ainavā ar laivu. Ozolaivas.lv rīko regulāras dabas izpētes ekspedīcijas ar kanoe laivām tīreļa austrumu malā ar pieeju no P101 šosejas. Šeit atrodas padomju laikā iesākts kūdras karjers, kas pēc 2000. gada īstenojot purva atjaunošanas projetu ir applūdināts. Šobrīd atjaunotajā purva daļā var vērot ļoti daudzveidīgu purva ainavu, kuru veido gan zemajiem zāļu purviem, gan pārejas un augstajiem (sūnu) purviem raksturīgie augi, krūmi un koki. Dažādu purvu tipu augu sajaukums te ir tāds pats kā cilvēku rasēm Amsterdamas ielās.

Laivu braucienu kalendārs ķemeru tīrelī

Nākamie laivu braucieni notiks 24. un 25. novembrī plkst. 8:00

Aktuālās purva ainavas Ķemeru tīrelī Novembrī:

Dalības maksa un laivas

 • Dalības maksa laivu braucienā ir par 1 laivu, kas ir 30 eur. Dalības maksā ietilpst drošības veste un airis katram dalībniekam. Bērniem līdz 11 gadiem ir paredzētas mazāka izmēra drošības vestes. Piesakot laivu braucienu, lūgums norādīt  cik lielo un mazo kopā būs, lai kāds nepaliek bez vestes.
 • Laivā var sēdēt no 2 līdz 3 cilvēki. Laivas ir piemērotas ģimenēm ar bērniem. Ieteicamā ekipāža ir 2 pieaugušie un 1 vai 2 mazāki bērni. Var būt arī 2 pieaugušie un 2 mazāki bērni. Jāievēro nosacījums, ka kopējais laivas ekipāžas svars nevar pārsniegt 210 kg. Ja visi 3 braucēji atsevišķi ir svarā līdz 77 kg, tad kopējais svars var būt arī 230 kg.
 • Ūdensdrošo mantu maisu mums vēl nav. Tāds jāgādā katram pašam.
 • Dalība laivu braucienā ar savu laivu ir 10 eur.
 • Dalības maksa maksājama iegādājoties biļeti Bezrindas.lv
 • Ja uz iecerēto laivu braucienu pārdomājat doties un iepriekš par to paziņojat  (Vēlams līdz iepriekšējās dienas vakaram), saņemat 100% atlaidi laivas biļetei kādā no mūsu nākamajiem laivu braucieniem. Atlaides kodu mēs tad nosūtam uz iepriekšējā pieteikumā minēto e-pastu un tālruņa numuru.

Laika prognoze Ķemeru tīrelī

Aktuālā laika prognoze Ķemeros pa stundām: YR.no Laika prognozē var pievērst uzmanību tam, par cik grādiem naktī nokrīt temperatūra salīdzinājumā ar iepriekšējo dienu. Ja temperatūru starpība ir 10 un vairāk grādu, ir cerības rītā sagaidīt miglu, kas ir ļoti svarīgs rīta ainavas elements. Tāpat spēcīgs lietus pa dienu radīs migliņu vakarā un nākamās dienas rītā. Pilnīgi skaidrs laiks garantēs sauli. Tomēr, daži mākoņi var saullēktam piedot papildus dzīvību, piemēram, varavīksnes formā.

Norise

Laivu brauciena plāns:

Laivu brauciena vieta Lielajā Ķemeru tīrelī Balticmaps.eu kartē
Laivu brauciena vieta Lielajā Ķemeru tīrelī Balticmaps.eu kartē
 • Laivosim uzpludinātā bijušajā kūdras lauka ezerā, desmitiem saliņu un kanālu labirintā.
 • Jārēķinās, ka laiva būs daudz jāstūrē un jāgroza laivojot purva kanālu labirintā. Tāpat var sanākt iekāpt kūdrā vai dūņās, tāpēc kājās ieteicami apavi, ko var viegli pēc tam notīrīt. Gaišas krāsas – baltas vai rozā botas var būt grūti izmazgāt.
 • Līdzi dosies pavadošā laiva ar pieredzējušu gidu, lai dalībniekus izvestu pa pašu interesantāko un garāko maršrutu (~ 6 km) purva ūdeņu valstībā.
 • Rīta braucienā piestāsim krastā uz brokastu tējas pauzi. Tā jāpaņem līdzi pašiem.
 • Ja uz purvu dodaties ar sabiedrisko transportu – visērtāk ar vilcienu līdz Kūdras stacijai, kas atrodas 5 km attālumā no Laivu brauciena vietas. Skatīt KARTĒ >>

Reģistrācija

Papildinfo un Pieteikšanās laivu braucienam

 • Dalība piesakāma pa tālruni: t. 23 202 900
 • Vai rakstot e-pastu: info@ozolaivas.lv
 • Vai aizpildot pieteikuma formu:

Atvērt/aizvērt pieteikuma formu

Nākamie laivu braucieni 3. un 4. novembrī plkst. 7:30

Laivu brauciena datums:
Laivas ekipāžas (komandas) nosaukums:
Interneta lapa, ko gribas reklamēt 🙂 (bez http://):
Te var pievienot laivas ekipāžai mīļu bildi:
Laivas ekipāžas informācija:
Laivas ekipāža sastāv no 2 vai 3 dalībniekiem. Varbūt arī 2 pieaugušie un 2 mazāki bērni. Svarīgi lai dalībnieku kopējais svars ir līdz 210 kg.
Kapteiņa vārds uzvārds:
Kapteiņa e-pasts (uz kuru saņemsiet apstiprinājumu):
Kapteiņa tālr.nr.:
Cilvēku skaits laivā: 1234
Vai ir nepieciešama mazāka izmēra bērnu veste: 12

Ieraksti captcha kodu:

. . .

Dalībnieki

Pieteiktie dalībnieki

Lai tikko pieteiktā komanda būtu redzama sarakstā lūdzu

Datums: 18. novembris, Svētdiena, 8:00,
Dalia , 2 cilvēki
Datums: 19. novembris, Pirmdiena, 8:00,
Madara , 3 cilvēki
Datums: 19. novembris, Pirmdiena, 8:00,
Anna Jankevica , 3 cilvēki
d58a1759-1033-4fa5-a19f-2ea0db91550a.jpg
Datums: 18. novembris, Svētdiena, 8:00,
Alekss , 2 cilvēki

Galerijas

Atkarībā no gadalaika un diennakts laika purvā var vērot atšķirīgu ainavu. Purva ainava būs iespaidīgāka saulainā un dzestrā rītā. Kad pastāv iespēja, ka saullēktu pavadīs migla. Un kļūs redzami zirnekļu austie un rasas pielijušie mākslas darbi. Savukārt dienas brauciena dalībniekus pavasarī priecēs ziedošie Vaivariņi (Rododendru dzimta), bet vasarās – baltās ūdensrozes. 2019. gada sezonā izmēģināsim doties purvā arī vakarā, saulrietā. Ja pa dienu bū slijis silts lietus – saulainam vakaram vajadzētu atnākt reizē ar dūmaku ceļamies no priedītēm apaugušajām purva saliņām.

Sagaidot Latvijas simtgadi – 11., 17. un 18. novembra laivu braucieni

Rudens rīts Lielajā Ķemeru tīrelī

Video no 2017. gada 30. septembra laivu brauciena Lielajā Ķemeru tīrelī. Cēlāmies pus piecos, lai septiņos paspētu uz rīta miglu purva ezerā.

Pavasaris Lielajā Ķemeru tīrelī

Vasaras saullēkts Lielajā Ķemeru tīrelī

No lielajiem putniem redzēsim dzērves, kas rudenī atstrādā kāša formu un trenējas dienvidu ceļojumam, iespējams arī  gulbi, un balto gārni. Vairākas reizes purvu pārlidojam ir redzēts arī Jūras ērglis.

Lielais Ķemeru tīrelis vasarā

 

 

, ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.