Embūtes ekspedīcija 9.-10. februāris (2019)

Pamatinfo

Gatavojoties Embūtes rogainingam, tos kas paši sacensībās nepiedalīsies, bet ir interese par Embūtes kalniem, dabu un vēsturi, aicinām 2 dienu pārgājienā Embūtes pusē 9. un 10. februārī. Paredzēts ir doties katru dienu atšķirīgā līdz 20 km garā pārgājienā. Jāņem vērā, ja Abavas senleja ir Šveice, tad te ir Himalaji ar visu Kurzemes Everestu, jeb Krīvu kalnu (190 m.v.l.) Kāpjot šajā virsotnē pa maršrutu no Embūtes  ir 100 metru pacēlums pa vertikāli, salīdzinājumam Gaujas senleja Siguldā ir vidēji 80 metrus dziļa.

 • 9. februārī 9:00 satiekamies un pārgājienu sākam no Brāļu kapiem, kas atrodas pie pagrieziena uz Dzeldu no P116 ceļa. Vieta Balticmaps.eu kartē šeit >>
 • Sestdien (9. februārī) pārgājiena garums plānojas līdz 17 km garš. Apskatīsim bijušo raķešu bāzi un iespaidīgākās gravas un kalnus Kojas upītes ielejas nogāzēs.
 • 10 . februārī 9:00 satiekamies un pārgājienu sākam no ceļu krustojuma Dinsdurbē. Vieta Balticmaps.eu kartē šeit >>
 • Svētdien (10. februārī) pārgājiena garums plānojas līdz 18 km garš. Apskatīsim Dinsdurbes kapenes, Kazupes gravu, Lielo egļu mammu, virsaiša Induļa kapa akmeni, ielūkosim kādā sausā un ļoti dziļā akā, kā arī apmeklēsim kādas kapenes netālu no Embūtes pilskalna. Ja pārgājiena beigās pietiks spēka, tajā arī uzkāpsim.
 • – – – – – – – –
 • Izbraukšana ar organizatoru busiņu no Jelgavas 8. februārī, piektdienas vakarā ap plkst. 18:30. Vēl ir brīvas dažas vietas. Var, protams, doties uz Embūti arī agrā 9. februāra rītā, taču jārēķinās, ka tā ir gandrīz Liepāja, no tās vēl var atbraukt 🙂
 • Ir pieejamas 4 vietas organizatoru busiņā no Ozolniekiem un Jelgavas. Ceļa nauda 15 eiro no cilvēka.
 • Nakšņošana Bakūzes muižā (10 eur/pers) vai Embūtes ekotūrisma centrā (7 eur/pers).  sanāk no 8. uz 9. un uz 10. februāri – 2 naktis. Ja ir vēlēšanās, var palikt arī ilgāk. Ir istabas un atsevišķi virtuve un duša.
 • Dalības maksa pārgājienā ir 5 eur/diena, kopā tātad 10 eiro. Dalības maksā ietilpst maršruta sagatavošana, laba apvidus karte no iepriekšējām Embūtes rogainiga sacensībām un gids ar 500 km pārgājienu pieredzi Embūtes pakalnos un mežos.
 • Kopējās izmaksas neskaitot ēšanu, ar divām nakšņošanām un ceļu sanāk 15 + 2 x 10 + 2 x 5 = 45 eur. Samaksa uz vietas vai ar pārskaitījumu.
 • Jautājumus, kas te nav ietverti var uzdot e-pastā atis.luguzs@gmail.com vai pa tālruni: 267 61 807 (Atis)

Pieteikšanās

Pieteikšanās pārgājienam

 • Dalība piesakāma pa tālruni: t. +371 267 61 807 (Atis)
 • Vai rakstot e-pastu: atis.luguzs@gmail.com
 • Vai aizpildot pieteikuma formu:
Nākamais pārgājiens notiks 9. un 10. februārī, izbraukšana plānojas 8. februāra vakarā ar nakšņošanu uz vietas, lai var ar gaismu doties ceļā.

Pārgājiena datums:
Komandas nosaukums:
Interneta lapa, ko gribas reklamēt 🙂 (bez http://):
Te var pievienot komandas bildi:
Dalībnieku komandas informācija:
Pārgājienā var piedalīties gan individuāli dalībnieki, gan apvienoties komandā pēc ģimenes vai citas piederības:
Komandas kapteiņa vārds uzvārds:
Kapteiņa e-pasts (uz kuru saņemsiet apstiprinājumu):
Kapteiņa tālr.nr.:
Piesakāmo cilvēku skaits:
Vai un cik būs nepilnagdīgas personas:

Ieraksti captcha kodu:

Dalībnieki

Lai tikko pieteiktā komanda būtu redzama sarakstā lūdzu

Datums: 9.-10.februāris
Sandra Miķelsone , 1 cilvēki
Datums: 9.-10.februāris
Asnate Dzene , 1 cilvēki
Embute_rogaining_2017-12-24_16-53-23_punktu_markesana-1214x810.jpg
Datums: 9.-10.februāris
Atis , 2 cilvēki

Maršruta apraksts

Maršrutā ietilps Embūtes augstākie kalni un dziļākās gravas, tāpat vairākas kultūrvēsturiskas, aizmirstas un mežā ieaugušas vietas. Un, portams, daba, mežacūkas, bebri, brieži sastapsim noteikti arī medniekus kādu zelta meklētāju.

Interesanti fakti par Embūti:

 • Uz katru vietējo iedzīvotāju, te gandrīz sanāk, pa mednieku kolektīvam. No tā var gūt nelielu priekšstatu cik varētu būt mežacūku, briežu un citu meža zvēriņu, jo mednieki tos piebaro un varētu teikt, ka audzē. Ja uzvedas klusi, dažreiz var redzēt, kā tumši akmeņi mežā atdzīvojas un dodas projām.
 • Embūte ietilpst Latvijas top 4 augstkalnu apgabalos, kur augstuma starpība 5 km robežās pārsniedz 100 metrus. Šīs vietas ir Sigulda, Korneti (pie Alūksnes), Gaiziņkalns un Embūte.
 • Embūtē atrodas Kurzemes augstākais kalns – krievu, jeb Krīvu kalns 190m v.j.l. Mazāki cikloni mēdz aizķerties tā virsotnē un izraisīt lokālu sniega vētru. Paceļoties no Embūtes Krievu kalna virsotnē ir jūtama temperatūras, spiediena un klimata izmaiņa. Jo tie sanāk veseli 100 metri 🙂 Salīdzinājumam Gaujas senleja Siguldā ir vidēji 80 metrus dziļa.
 • Latvijas valsts mežu ceļiem te mēdz ierīkot metāla apmales, lai ziemā baļķu vedējam serpentīna līkumā saslīdot tas neiegāztos aizā.
 • Padomju laikā te atradās veselas divas kodolraķešu bāzes. Un šajā sakarā Embūtes vārdu var atrast arī Pentagona (ASV) arhīva dokumentos. Arī mūsdienās Embūtes vārds liek iesvīst militāristiem, bet nu jau Maskavā, jo te atrodas Latvijas munīcijas noliktava. Uz ceļa pie tās nedrīkst apstāties, ne arī fotografēt. Būve ir iespaidīga ar dzeloņdrātīm stiprinātu žogu vairāku kilometru garumā un 50 metrus platu drošības joslu pirms tā. Naktī tas viss ir spoži izgaismots un atgādina NATO bāzi uz Marsa 🙂
 • No daudzajem senkapiem zelta meklētāju neizrakti ir tikai vieni, – Ebreju senkapi. Varbūt tāpēc, ka te kapu akmeņus rotā uzraksti marsiāņu valodā. Nu tāda tā ebreju rakstība izskatās.
 • Embūtes egles biedē galdniekus visā Eiropā, kam nu šie dēļi ir iepārdoti. Kas nezin, egļu zaru koksne ir viena no cietākajām Pasaulē. Frēzes nazim sastopot zaru pēc mīkstās pamatkoksnes neizbēgami izsitas grūti labojami robi. Bet, ja zari ir līdz 15 cm! diametrā – kā lielajai egļu mammai Embūtē, tas nokaus arī harvesteru. Egļu mammas vainaga diametrs pārsniedz 10 metrus. Zem tās zariem neaug zāle, jo to ir nopēdojuši daudzie patvēruma meklētāji kam patīk sausums un aizvējš.

. .

Bildes

Video no no Kazupes gravas (10.feb.2019)

Dažas bildes iedvesmai:

Bebru dambis un akmens zem egles saknes.
Lielā egļu mamma
Lankas upītes ieleja. Tālumā Bagas kalna sniegotā virsotne.
Akmens cepure
Dodamies lejā!
Pavasaris uz bebru dambja
Embūtes zobeni Ziemassvētku vakarā (2017)
Lielām eglēm lielas saknes
Amerikāņu kalniņi
Ozols ar velo

..

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.