Saulriets Lielajā Ķemeru tīrelī

Pamatinfo


Purva ainavu daudzveidības ziņā šī Ķemeru tīreļa daļa ir īpaša ne vien Latvijas mērogā, bet, ļoti iespējams, arī Pasaulē 🙂 Ir vērts braukt un redzēt. Ekstrēmi skaisti.

Ozolaivas.lv rīko laivu braucienus Lielā ķemeru tīreļa austrumu malā ar piekļuvi purvam no P101 šosejas. Šeit atrodas padomju laikā iesākts kūdras karjers, kas pēc 2000. gada, īstenojot purva atjaunošanas projektu, ir appludināts. Šobrīd atjaunotajā purva daļā var vērot ļoti daudzveidīgu purva ainavu, kuru veido gan zemajiem zāļu purviem, gan pārejas un augstajiem (sūnu) purviem raksturīgie augi, krūmi un koki. Dažādu purvu tipu augu sajaukums te ir tāds pats kā cilvēku rasēm Amsterdamas ielās.

Laivas ekipāžas tehiskā informācija

 • Dalības maksa ar laivas nomu šajā braucienā ir 30 eur par kanoe laivu. Cenā ietilpst drošības veste un airis katram laivas ekipāžas dalībniekam.
 • Bērniem līdz 11 gadiem ir paredzētas mazāka izmēra drošības vestes. Piesakot laivu braucienu, lūgums norādīt  cik lielo un mazo kopā būs, lai kāds nepaliek bez vestes.
 • Laivā var sēdēt no 2 līdz 3 cilvēki. Laivas ir piemērotas ģimenēm ar bērniem. Ieteicamā ekipāža ir 2 pieaugušie un 1 vai 2 mazāki bērni. Var būt arī 2 pieaugušie un 2 mazāki bērni. Jāievēro nosacījums, ka kopējais laivas ekipāžas svars nevar pārsniegt 210 kg. Ja visi 3 braucēji atsevišķi ir svarā līdz 77 kg, tad kopējais svars var būt arī 230 kg.
 • Neaizmirstam līdzi saulesbrilles. Skaidrā laikā no rītiem ar spoguļūdeni var redzēt cauri arī metinātāja stikliņam :), jo saules ir divas – otra atspīd no ūdens. Bez brillēm turēt acis vaļā ir diezgan grūti.
 • Ūdensdrošo mantu maisu mums vēl nav. Tāds jāgādā katram pašam.
 • Dalība laivu braucienā ar savu laivu ir 5 eur.

Laika prognoze Ķemeru tīrelī

Aktuālā laika prognoze Ķemeros pa stundām: YR.no

Laika prognozē var pievērst uzmanību tam, par cik grādiem naktī nokrīt temperatūra salīdzinājumā ar iepriekšējo dienu. Ja temperatūru starpība ir 10 un vairāk grādu, ir cerības rītā sagaidīt miglu, kas ir svarīgs rīta ainavas elements.

Tāpat spēcīgs lietus pa dienu radīs migliņu vakarā un nākamās dienas rītā. Pilnīgi skaidrs laiks garantēs sauli. Tomēr, daži mākoņi var saullēktam piedot papildus dzīvību, piemēram, varavīksnes veidā.

Norise

Laivu brauciena plāns:

 • Laivosim uzpludinātā bijušajā kūdras lauka ezerā, desmitiem saliņu un kanālu labirintā.
 • Jārēķinās, ka laiva būs daudz jāstūrē un jāgroza laivojot purva kanālu labirintā. Tāpat var sanākt iekāpt kūdrā vai dūņās, tāpēc kājās ieteicami apavi, ko var viegli pēc tam notīrīt. Gaišas krāsas – baltas vai rozā botas var būt grūti izmazgāt.
 • Līdzi dosies pavadošā laiva ar pieredzējušu gidu, lai dalībniekus izvestu pa pašu interesantāko un garāko maršrutu (~ 6 km) purva ūdeņu valstībā.
 • Rīta braucienā piestāsim krastā uz brokastu tējas pauzi. Tā jāpaņem līdzi pašiem.
 • Ja uz purvu dodaties ar sabiedrisko transportu – visērtāk ar vilcienu līdz Kūdras stacijai, kas atrodas 5 km attālumā no Laivu brauciena vietas. Skatīt KARTĒ >>

Kalendārs

Laivu braucienu kalendārs ķemeru tīrelī

Tikšanās laiks ir ~45 minūtes pirms saullēkta un 2 h 40 min pirms saulrieta. Šajā laikā notiek inventāra izsniegšana, tehniskā instruktāža un iebraukšana purvā līdz ainaviskai vietai saullēkta vērošanai.

 

Datums Pasākuma laiks
(ilgums ~3.0 h)
Saule
lec
Saule
riet
. . . . . . . . . . . .
1. decembrī, Svētdien, rīts 7:40 – 11:30  8:36 15:51
17. maijā, Svētdien, vakars 18:30 – 22:00 5:02 21:39
. . . . . . . . . . . .

Reģistrācija

Papildinfo un Pieteikšanās laivu braucienam

 • Lai rezervētu laivu, lūgums, aizpildīt pieteikuma formu.
 • Vairāk info pa tālruni: t. 23 202 900, t. 267 61 807 (Atis) vai e-pastu: info@ozolaivas.lv

Laivu brauciena datums:

Laivas ekipāžas (komandas) nosaukums:
Interneta lapa, ko gribas reklamēt 🙂 (bez http://):
Te var pievienot laivas ekipāžai mīļu bildi:
Laivas ekipāžas informācija:
Laivas ekipāža sastāv no 2 vai 3 dalībniekiem. Varbūt arī 2 pieaugušie un 2 mazāki bērni. Svarīgi lai dalībnieku kopējais svars ir līdz 210 kg.
Kapteiņa vārds uzvārds:
Kapteiņa e-pasts (uz kuru saņemsiet apstiprinājumu):
Kapteiņa tālr.nr.:
Cilvēku skaits laivā: 1234
Vai ir nepieciešama mazāka izmēra bērnu veste: 12

Ieraksti captcha kodu:

Dalības maksa un laivas

 • Dalības maksa ar laivas nomu šajā braucienā ir 30 eur par kanoe laivu. Cenā ietilpst drošības veste un airis katram laivas ekipāžas dalībniekam.
 • Dalības maksa maksājama ar pārskaitījumu vai skaidrā naudā uz vietas.
 • Pārskaitījums par laivu Ozolnieku airēšanas kluba kontā:
  • Biedrība “Ozolnieku airēšanas klubs
  • Reģ. Nr. 40008245975
  • Kļavu 6, Ozolnieki, LV-3018
  • Swedbank AS
  • LV14HABA0551041168117
  • Norādot: Vārdu uzvārdu (kam rezervēta laiva) un laivu brauciena vietu, datumu un laiku.
 • Ja esat samaksājuši, bet uz laivu braucienu netiekat – dalību var pārcelt uz citu datumu. Vai saņemt naudu atpakaļ, ja par dalības atcelšanu paziņojat pirms laivu brauciena sākuma.

Dalībnieki

Pieteiktie dalībnieki

Lai tikko pieteiktā komanda būtu redzama sarakstā lūdzu

Datums: Sestdien, 4.janvārī 7:20 ziemas rīta laivu brauciens,
Guntars Rudzītis , 2 cilvēki
Laiva-ledus-purvs-600px.jpg
Datums: Sestdien, 4.janvārī 7:20 ziemas rīta laivu brauciens,
Atis Luguzs , 2 cilvēki

Galerijas

Atkarībā no gadalaika un diennakts laika purvā var vērot atšķirīgu ainavu. Purva ainava būs iespaidīgāka saulainā un dzestrā rītā. Kad pastāv iespēja, ka saullēktu pavadīs migla. Un kļūs redzami zirnekļu austie un rasas pielijušie mākslas darbi. Savukārt dienas brauciena dalībniekus pavasarī priecēs ziedošie Vaivariņi (Rododendru dzimta), bet vasarās – baltās ūdensrozes. 2019. gada sezonā izmēģināsim doties purvā arī vakarā, saulrietā. Ja pa dienu būs lijis silts lietus – saulainam vakaram vajadzētu atnākt reizē ar dūmaku ceļamies no priedītēm apaugušajām purva saliņām.

Lielais ķemeru tīrelis ziemā

Saulriets ar laivu Lielajā Ķemeru tīrelī

 

Purva ainavas Ķemeru tīrelī Novembrī:

 

Sagaidot Latvijas simtgadi 2018. gadā

Rīts Lielajā Ķemeru tīrelī 2017. gada 30. septembrī

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.