Laivu maršruti un video

Ģimenēm ar bērniem piedāvājam brīvdienu laivu braucienus 3+ vietīgās kanoe laivās. Sestdienās no Jelgavas, svētdienās no Dalbes – līdz Ozolniekiem. Piedāvājumā arī maršruti – Ķemeru tīrelī, Carnikavā līdz jūrai, Bauskā ar pilīm u.c.

Piedāvājam piedalīties mūsu organizētajos laivu braucienos šādos maršrutos:

Zemgales pavasara glezna – Svitene, laivu maršrutā Vairogi – Jaunsvirlauka – Staļģene

Svitene – iespējams gleznainākā no Zemgales mazajām upēm. Pavasara ūdenī upei praktiski nav krastu, ūdens nemanāmi pāriet rūpīgi iekoptos laukos. Krastu trūkums paver skatienam ainavu līdz pat apvārsnim. Brīžiem upe priekšā aizvijas kā milzu slalomā, kad lēzeni lejā no kalna var redzēt 3 -4 upes līkumus uz priekšu. Vairāk tas izskatās, ka iekoptā laukā slīd laivas. Vispirms uz vienu pusi, tad otru. Lauku saimniecības Svitenes krastos ir ļoti labi iekļaujas ainavā. Bērzu alejas un citi dendroloģiskie stādījumi vijas ar lauksaimniecības tehnoloģiju virsotņu iekoptajiem laukiem.

Svētdienās pa Misu: Dalbe (pie Olaines) – Ozolnieki (pie Jelgavas)

Misas laivu maršruts no Dalbes līdz Ozolniekiem ir 17 km garš un aizņems 3-5 stundas, atkarībā no tā kā airēsiet. Maršrutu ir iespējams saīsināt sākot to no Cenas tilta (11km kopā) vai pagarināt līdz 2 dienām sākot braucienu no tilta pie Birzuļiem. Nakšņošana iespējama romantiskā pļavā iepretim Dalbes baznīcai vai Dalbes pirtī (Vīksnas) vai viesu namā “Skalbes”. Info par nākamo laivu braucienu: t. 23 202 900.

Sestdienās no  Jelgavas līdz Ozolniekiem.

 Kultūrvēsturisks laivu brauciens: Bauska – Mežotne

Video no laivu braucieniem Lielupē posmā Bauska – Mežotne 2017. gada pavasarī

Laivu braucieni Ķemeru Nacionālajā parkā:

Ķemeru Nacionālais parks ir populārs tieši ar saviem purviem, dumbrājiem un citām slīkšņām. Pa lielam purvi Ķemeros ir divu veidu: melni dūņainais, niedrēm klātais un diezgan riebīgais; un smukais kūdrainais ar purva ezeriņu un priedīšu vienreizējo ainavu. Pēdējo visi noteikti ir iepazinuši uz Ķemeru purva laipas.

Augstā purva ainavas Lielajā Ķemeru tīrelī

Ar laivām Lielajā Ķemeru tīrelī var laivot tā austrumu pusē, kur satiekas 3 novadi – Jelgavas, Babītes un Tukuma novads. Šeit atrodas bijušais kūdras izstrādes lauks, kas pamazām atgūst dabiska purva izskatu. Purva ezers nav īpaši liels. Tas sastāv no 4 daļām, kas katra ir ainaviski citāda. Ir parasts niedrājs, kur ūdens laukumi mijas ar niedrēm. Ir ūdensrožu lauki, kur ūdens ir piesēts ar baltajām ūdensrozēm, tās gan pazūd līdz ar pirmajām salnām. Ir arī tipiska augstā purva ainava ar priedīšu saliņām un viršu laukiem. Un tad ir kaut kas vidējs, ko varētu dēvēt par postindustriālo purva ainavu, kurā ir visu purvu veidu pazīmes savādi izdekorētas ar nokaltušu egļu zarainajiem stumbriem. Šajā laivu maršrutā parasti dodas līdzi mūsu pavadonis, lai izvestu laivas cauri purva labirintam un parādītu skaistākās vietas. Maršrutā paredzētas arī divas pieturas vietas atpūtas pauzei uz cietzemes. Brūklenes un mellenes šeit var plūkt tieši no laivas 🙂

30.septembrī cēlāmies pirms pieciem, lai gaismai austot paspētu uz rīta miglu purva ezerā. Pirms astoņiem jau bijām laivās ezerā lai baudītu gaistošās miglas ieskautas augstā purva ezera ainavas.

Laivu brauciens no Ķemeriem līdz Slokai, maršrutā: Vēršupīte – Slokas ezers – Vecslocene

Dūņaini riebīgo purvu vislabāk var izbaudīt dodoties laivu braucienā pa Vēršupīti un tālāk pa Vecsloceni. Sausākā laikā Vēršupītē tek tīrs sērūdens. Un kas savādi, melnajās dūņās slēpjas daudz akmeņu, kas var saskrāpēt laivai dibenu. Tāpat upes platums šeit ir vidēji 4.6 m, kas 4.9 m garu laivu var smuki nosprostot šķērsām upei līdz pusdienlaikam vai pat saulrietam.


Laivu maršruts: Garoza – Ozolnieki (Ozolnieku novads)

Video no talkas Iecavas upē posmā Garoza – Brankas

Ādažu – Carnikavas laivu maršruti pa Gauju, Lilasti, ezeriem līdz Baltiojas jūrai

Lilaste – Baltijas jūra – Dūņezers (Carnikavas un Ādažu novads)


Pavasara laivu braucieni

Platones upē no Platones ciema līdz Mežciemam pie Jelgavas

Bērze – laivu brauciens no Dobeles pilsdrupām līdz Miltiņiem

Bērzes upe pie Parūķa Dobelē

Vircava – pavasara laivu brauciens Jelgavas novadā

Īslīce – pavasara laivu brauciens Rundāles un Jelgavas novadā

Amata – nepiedāvājam,  tikai parādam, ka varam nobraukt arī tur.

18. novembra laivu braucieni

Staro Rīga laivu brauciens Pilsētas kanālā

. . .
. . .