Ozolaivas.lv laivu ceļojumi un ekskursijas Zemgalē

Piedāvājam skatīt Lielo Ķemeru tīreli saullēktā un izgaismotos Jelgavas ūdenskritumus naktī. Nolaisties no metru augsta bebru dambja Svētē. Nodegustēt pienu, sieru un parunāties ar kaziņām “Līcīšos”. Uzkāpt Pilssalas tornī un vērot savvaļas zirgus saulrietā. Kāpt klintīs un doties pazemes lāpu gājienā Bauskas pusē. Maijā baudīt ziedošo vaivariņu sniegu purvā vai nofotografēties zelta rapša laukā Lielupes krastā. Iebraukt ar laivu Baltijas jūrā un ierakstīt savu vārdu pludmales smiltīs. Noklausīties stāstu par Svētes pili un nesteidzīgi baudīt maltīti pie Svētes upes. Atklāt senu Padomju laika kempingu kādā Dzirnezera salā pie Carnikavas.

Doties zaļajos Misas upes džungļos no Ezīša ciemata Olainē līdz Dalbei un Ozolniekiem pie Jelgavas. Apskatīt Dobeles  Livonijas laika pilsdrupas sestdienas vakarā un pieliet laivu ar dažādās krāsās izgaismotu strūklaku ūdeni. Atrast Misas žiguli un apmaldīties Napoleona laika kara nocietinājuma brikšņos pie Misas ietekas Iecavā. Samīļot granītā kaltu dinozaura olu Paula Jaunzema akmens skulptūru parkā un no Baltās kāpas virsotnes vērot sauli grimstam Baltijas jūrā. Kādā augusta rītā doties purva miglā klausīties kā mostas dzērves un, ja paveiksies, un uzlīs lietus – vērot varavīksnes tiltu pāri Lielajam Ķemeru tīrelim. Piedāvājam arī apciemot savvaļas zirgus Pilssalā un pie Vircavas ietekas Lielupē, pirms tam viesojoties “Viesulīčos” un Vircavas muižā.

To visu jūs varēsiet piedzīvot dodoties 3 vietīgā kanoe laivā Ozolaivas.lv organizētā laivu braucienā piektdienas vakarā, sestdien vai svētdienā. Laivā ērti var sasēsties arī ģimene ar diviem mazākiem bērniem. Laivu ceļojuma maksa ir no 20 līdz 35 eiro par laivu  2 līdz 3 cilvēku ekipāžai ieskaitot drošības vesti un airi katram dalībniekam. Vairāk informācijas un pieteikšanās laivu braucieniem ozolaivas.lv mājas lapā vai pa tālruni 23 202 900 un epastu: info@ozolaivas.lv

Piegādājam mūsu laivas arī individuāli plānotiem un uzņēmumu rīkotiem laivu pasākumiem Zemgalē. Piedāvājam draugiem vai uzņēmuma kolektīvam doties kādā no Ozolaivas.lv izstrādātajiem laivu maršrutiem un iekļautajām ekskursijām.

Piektdienas vakara laivu braucieni

 • Jelgavā apkārt Jelgavas pilij un Pasta salai (Tējas namiņš, Pils kanāls, skatu tornis Pilssalā, izgaismotie ūdenskritumi, dzelzceļa tilts un Lielupes tilts);
 • Vārnukrogā (Jūrmala) (Paula Jaunzema akmens skulptūru parks, Lielupes ieteka Baltijas jūrā, Baltā kāpa)
 • Daugavgrīvā laivu brauciens apkārt mīlestības saliņai. (Daugavgrīva, Bolderāja, Buļļupe, Daugava)

Sestdienas laivu braucieni

Dobeles pusē:

 • Aprīlī un maijā Zemgales kalnu upe Bērze (Dobeles Livonijas laika pilsdrupas, krāce pie Parūķa, Miltiņkrogs (Miltiņi))
 • Vakara laivu brauciens Bērzes upē no Dobeles HES līdz Lielbērzes parkam un atpakaļ (Livonijas laika pilsdrupas, izgaismotās strūklakas, Dobeles ūdenskrātuve)

Jelgavas pusē

 • Katru sestdienu un Svētdienu plkst. 11:20 Svētes upe no Jēkabniekiem līdz Svētes pilij vai tālāk līdz Kalna būriņiem Jelgavā. (Bijušais tilts pie Jēkabniekiem, g;ajeju tilts Vētrās, zaru pinuma žogs un aitas pie “Klintīm”, Svētes rumba – aptuveni metru augsts bebru dambis, straujteces un niedru labirinti, pikniks un keskursija pie Svētes pils)

Pierīgā Jūrmalas pusē ar sākumu plkst: 12:00

 • Vārnukrogs (Buļļupe, Lielupe, Baltijas jūra (ja mierīga), Akmens skulptūru parks, Lielupes ieteka jūrā, Baltā kāpa)
 • vai Mīlestibas saliņa (Bolderāja, Buļļupe, Daugava, Vecdaugava)

vai Carnikavā un Ādažos

 • Ādaži – Carnikava (Gauja, Dzirnezers, Baltijas jūra, Carnikavas novadpētniecības centrs) sākums plkst: 12:00
 • un Carnikavas novadpētniecības centrs  – Gaujas ieteka jūrā un atpakaļ, sākums 2 stundas pirms saulrieta

vai Bauskas pusē

 • Mūsas trase – Mežotne (Mūsa, Lielupe, Bauskas pils, LIelupes klintis, mākslīgās pilsdrupas, Bornsmindes pils, Mežotnes pils un parks, Mazmežotnes muiža, Mežotnes pilskalns un baznīca)
 • un Saulrieta laivu brauciens Pilsrundāles ūdenskrātuvē (ūdenskrātuve – Rundāles pils un atpakaļ)

Pavasarī un lielā ūdenī Bauskas pusē

 • Svitene no Vairogiem līdz tiltam pie Staļģenes
 • vai Īslīce no Rundāles pils līdz Lielupes tiltam pie Staļģenes

Ķemeru Nacionālajā parkā

 • Saulrieta laivu brauciens Lielajā Ķemeru tīrelī. Sākums 2 stundas pirms saulrieta.

pavasarī un lielā ūdenī

 • Vēršupīte – Slokas ezers – Vecslocene līdz dzirnavu ielas tiltam vai Tirgus laukumam Slokā pie Lielupes

Svētdienas laivu braucieni

No Dalbes līdz Ozolniekiem pie Jelgavas ar ekskursiju Kaziņu fermā “Līcīši” ar piena un siera degustāciju

 • plkst: 9:30 Misa no Dalbes līdz  Kauguru dīķiem pie Ozolnieku skolas
 • plkst: 11:00 Misa no Cenas līdz  Kauguru dīķiem pie Ozolnieku skolas

Svētdienas vakara saulrieta laivu brauciens Ozolnieki – Jelgava

 • no Kauguru dīķiem pie Ozolnieku skolas līdz Tējas namiņam Jelgavā (Kauguru dīķi, Iecava, Lielupe, Driksa), sākums ~3 stundas pirms saulrieta

Ķemeru Nacionālajā parkā

Pavasarī un lielā ūdenī

 • vai Platone no Platones HESa līdz krācei pie Dzirnavu ielas Jelgavā
 • vai Vircava no Lielvircavas baznīcas līdz Mežciemam pie Jelgavas
 • vai Tērvete no Gulbju ezera caur Zaļeniekiem līdz Zemgales ciemam

==============================================================

 

 

Zemgales pavasara glezna – Svitene, laivu maršrutā Vairogi – Jaunsvirlauka – Staļģene

Svitene – iespējams gleznainākā no Zemgales mazajām upēm. Pavasara ūdenī upei praktiski nav krastu, ūdens nemanāmi pāriet rūpīgi iekoptos laukos. Krastu trūkums paver skatienam ainavu līdz pat apvārsnim. Brīžiem upe priekšā aizvijas kā milzu slalomā, kad lēzeni lejā no kalna var redzēt 3 -4 upes līkumus uz priekšu. Vairāk tas izskatās, ka iekoptā laukā slīd laivas. Vispirms uz vienu pusi, tad otru. Lauku saimniecības Svitenes krastos ir ļoti labi iekļaujas ainavā. Bērzu alejas un citi dendroloģiskie stādījumi vijas ar lauksaimniecības tehnoloģiju virsotņu iekoptajiem laukiem.

Svētdienās pa Misu: Dalbe (pie Olaines) – Ozolnieki (pie Jelgavas)

Misas laivu maršruts no Dalbes līdz Ozolniekiem ir 17 km garš un aizņems 3-5 stundas, atkarībā no tā kā airēsiet. Maršrutu ir iespējams saīsināt sākot to no Cenas tilta (11km kopā) vai pagarināt līdz 2 dienām sākot braucienu no tilta pie Birzuļiem. Nakšņošana iespējama romantiskā pļavā iepretim Dalbes baznīcai vai Dalbes pirtī (Vīksnas) vai viesu namā “Skalbes”. Info par nākamo laivu braucienu: t. 23 202 900.

no  Jelgavas līdz Ozolniekiem.

 Kultūrvēsturisks laivu brauciens: Bauska – Mežotne

Video no laivu braucieniem Lielupē posmā Bauska – Mežotne 2017. gada pavasarī

Laivu braucieni Ķemeru Nacionālajā parkā:

Ķemeru Nacionālais parks ir populārs tieši ar saviem purviem, dumbrājiem un citām slīkšņām. Pa lielam purvi Ķemeros ir divu veidu: melni dūņainais, niedrēm klātais un diezgan riebīgais; un smukais kūdrainais ar purva ezeriņu un priedīšu vienreizējo ainavu. Pēdējo visi noteikti ir iepazinuši uz Ķemeru purva laipas.

Augstā purva ainavas Lielajā Ķemeru tīrelī

Ar laivām Lielajā Ķemeru tīrelī var laivot tā austrumu pusē, kur satiekas 3 novadi – Jelgavas, Babītes un Tukuma novads. Šeit atrodas bijušais kūdras izstrādes lauks, kas pamazām atgūst dabiska purva izskatu. Purva ezers nav īpaši liels. Tas sastāv no 4 daļām, kas katra ir ainaviski citāda. Ir parasts niedrājs, kur ūdens laukumi mijas ar niedrēm. Ir ūdensrožu lauki, kur ūdens ir piesēts ar baltajām ūdensrozēm, tās gan pazūd līdz ar pirmajām salnām. Ir arī tipiska augstā purva ainava ar priedīšu saliņām un viršu laukiem. Un tad ir kaut kas vidējs, ko varētu dēvēt par postindustriālo purva ainavu, kurā ir visu purvu veidu pazīmes savādi izdekorētas ar nokaltušu egļu zarainajiem stumbriem. Šajā laivu maršrutā parasti dodas līdzi mūsu pavadonis, lai izvestu laivas cauri purva labirintam un parādītu skaistākās vietas. Maršrutā paredzētas arī divas pieturas vietas atpūtas pauzei uz cietzemes. Brūklenes un mellenes šeit var plūkt tieši no laivas 🙂

30.septembrī cēlāmies pirms pieciem, lai gaismai austot paspētu uz rīta miglu purva ezerā. Pirms astoņiem jau bijām laivās ezerā lai baudītu gaistošās miglas ieskautas augstā purva ezera ainavas.

Laivu brauciens no Ķemeriem līdz Slokai, maršrutā: Vēršupīte – Slokas ezers – Vecslocene

Dūņaini riebīgo purvu vislabāk var izbaudīt dodoties laivu braucienā pa Vēršupīti un tālāk pa Vecsloceni. Sausākā laikā Vēršupītē tek tīrs sērūdens. Un kas savādi, melnajās dūņās slēpjas daudz akmeņu, kas var saskrāpēt laivai dibenu. Tāpat upes platums šeit ir vidēji 4.6 m, kas 4.9 m garu laivu var smuki nosprostot šķērsām upei līdz pusdienlaikam vai pat saulrietam.


Laivu maršruts: Garoza – Ozolnieki (Ozolnieku novads)

Video no talkas Iecavas upē posmā Garoza – Brankas

Ādažu – Carnikavas laivu maršruti pa Gauju, Lilasti, ezeriem līdz Baltiojas jūrai

Lilaste – Baltijas jūra – Dūņezers (Carnikavas un Ādažu novads)


Pavasara laivu braucieni

Platones upē no Platones ciema līdz Mežciemam pie Jelgavas

Bērze – laivu brauciens no Dobeles pilsdrupām līdz Miltiņiem

Bērzes upe pie Parūķa Dobelē

Vircava – pavasara laivu brauciens Jelgavas novadā

Īslīce – pavasara laivu brauciens Rundāles un Jelgavas novadā

Amata – nepiedāvājam,  tikai parādam, ka varam nobraukt arī tur.

18. novembra laivu braucieni

Staro Rīga laivu brauciens Pilsētas kanālā

. . .
. . .