26. maijā: Jelgava – Ozolnieki (Driksa, Lielupe un Iecava)

26. maijā aicinām doties laivu braucienā maršrutā no Tējas namiņa Jelgavā līdz Ozolniekiem. Laivu maršruta garums ir ~17 km, līdz Iecavkrastiem Ozolniekos.

Laivu brauciena plāns līdz pusdienu pauzei.
Laivu brauciena plāns līdz pusdienu pauzei (11km). LĪdz galam vēl 6 km.

Pasākuma plāns

 • Auto vadītāji līdz 10:00 nogādā pasažierus auto stāvlaukumā pie Jelgavas pils, starp Tējas namiņu un Driksas tiltu. Braucot no Rīgas puses sanāk griezties pa labi lejā uzreiz kā beidzas Lielupes tilts, braucot no Jelgavas centra uzreiz aiz Driksas tilta pa labi.
 • 10:05 – 10:20 nogādā savus auto laivu brauciena beigu vietā pie zilajiem kravas konteineriem, Lejupēs, Ozolniekos pie Iecavkrastiem.
 • 10:25  10:40 šoferi ar organizatoru transportu tiek atvesti atpakaļ uz laivu brauciena sākumu.

 • 10:45 – 10:50 Tehniskā instruktāža
 • 10:50  11:00 Kāpjam laivās un sākam laivu braucienu.
 • Finišs 15:00 – 16:00 vai vēlāk Lejupēs aiz Iecavkrastiem, Ozolniekos. Tuvākā adrese navigatoram – Krasta iela, Ozolnieki

Laivas ekipāžas tehniskā informācija

 • Laivas ekipāžai pasākuma organizatori nodrošina 3 vietīgu kanoe laivu par 30 eiro ar piegādi maršrutā, ieskaitot arī airi un drošības vesti katram dalībniekam.
 • Ūdensdrošs maiss mantu glabāšanai jāgādā katram pašam.
 • Laivas ir piemērotas ģimenēm ar bērniem. Ieteicamā ekipāža ir 2 pieaugušie un 1 bērns. Laivas ekipāžas kopējais svars nevar pārsniegt 210 kg.
 • Ja ir vēlme laivot ģimenei ar 2 bērniem – zvaniet (23 202 900) kaut ko izdomāsim.
 • Bērniem līdz 11 gadiem ir paredzētas mazāka izmēra drošības vestes. Piesakot laivu braucienu, lūgums norādīt  cik lielo un mazo kopā būs, lai kāds nepaliek bez vestes.
 • Piedalīties pasākumā var jebkurš interesents, taču vismaz vienam no laivas ekipāžas ir jābūt pilngadīgam.
 • Līdzi vēlams paņemt rezerves apavus – vienus ar ko var bradāt ūdenī un otrus ar ko staigāt krastā, ja ir vēlme aplūkot apskates objektus. Katrs pats sagādā sev līdzi ēdamo un dzeramo. Noderēs arī rezerves jaka pret lietu un vēju, ja gadīsies tādi laika apstākļi.
 • Katra laivu ekipāža var braukt savā tempā, nav obligāti jāturas visiem kopā.

Pieteikšanās dalībai

 • Dalība piesakāma pa tālruni: t. 23 202 900
 • Vai rakstot e-pastu: info@ozolaivas.lv
 • Vai aizpildot pieteikuma formu:

ATVĒRT pieteikuma formu

Laivu brauciena datums:

Laivas ekipāžas (komandas) nosaukums:
Interneta lapa, kuru ir vēlme reklamēt (ja ir) (bez http://):
Laivas ekipāžas bilde vai logo (ja ir)r:
Laivas ekipāžas informācija:
Laivas ekipāža sastāv no 2 vai 3 dalībniekiem. Varbūt arī 2 pieaugušie un 2 mazāki bērni. Svarīgi lai dalībnieku kopējais svars nepārsniedz 210 kg, maksimums 230 kg.
Kapteiņa vārds uzvārds:
Kapteiņa e-pasts:
Kapteiņa tālr.nr.:
Cilvēku skaits laivā: 1234
Vai ir nepieciešama mazāka izmēra bērnu veste: 12

Ieraksti captcha kodu:

Lai tikko pieteiktā komanda būtu redzama sarakstā lūdzu

Henrihs Fukss , 3 cilvēki
DD , 2 cilvēki
DSCN3991_Marta-Atis-Baiba_Berze_600px.jpg
Atis , 2 cilvēki

Apskates objekti laivu maršrutā:

 • Jelgavas pils.
 • Jelgavas cietums iebraucot dīķī pie cietuma žoga no Driksas.
 • Dzelzceļa tilts.
 • Savvaļas zirgi starp Platones un Vircavas ieteku Lielupē.
 • Savvaļas zirgi Pilssalā.
 • Skatu tornis Pilssalā.
 • Pilssalas ziemeļu gals ar Driksas Lielupes un Iecavas satekas ainavu.
 • 1812. gada Napoleona kara laika nocietinājums Iecavas labajā krastā pie Ozolnieku gājēju tilta – Bluķu skansts.
 • Iebraucot Misā Mušķu zirgi un gājēju tilts pār Misu. Dodoties pa taku no tilta pretējā krastā Mušķu zirgaudzētavai, takas labajā pusē ir uzkalniņš, kur pirms I Pasaules kara atradās krāšņā Cenu muiža.
 • 1812. gada Napoleona kara laika nocietinājums Iecavas labajā krastā pie Misas ietekas tajā. Silgraužu skansts.
 • Ozolnieku privātmāju apbūve gar Iecavas krastu.
 • Ozolaivas konteineru osta 🙂

12. maija laivu brauciena bildes

Visas bildes aplūkojamas un lejupielādējamas:
https://www.flickr.com/photos/124492262@N03/albums/72157696100161674

5. maija Jelgavas vasaras tūrisma sezonas atklāšanas laivu brauciena bildes

Visas bildes aplūkojamas un lejupielādējamas šeit:
https://www.flickr.com/photos/124492262@N03/albums/72157666676359157

7. aprīļa laivu brauciena bilžu galerija

Visas 7. aprīļa laivu brauciena bildes var apskatīt un lejuplādēt šeit https://www.flickr.com/photos/124492262@N03/albums/72157693447570582

Bilžu galerija no 2017. gada un iepriekšējām sezonām

 

Laivu maršruta apraksts

Laivu brauciens sāksies pie auto stāvlaukuma starp Tējas namiņu un Driksas tiltu. Laivu maršruta sākumā ir paredzēts veikt apli apkārt Jelgavas pilij. Iebraucot Driksā, pagriežas pa labi zem Lielās ielas tilta, pēc tam pa labi iekšā Pils kanālā, pa kuru izbrauc Lielupē. Te uzreiz uz Ozolniekiem nedodas, bet pagriežas pa labi un nobrauc gar pili. Pēc Lielupes tilta griežas pa labi un nonāk brauciena sākumpunktā vēlreiz. Tagad Driksā pie bākas griežas pa kreisi zem Mītavas tilta.

Smukaius kumeliņš Vircavas upes krastā pie ietekas Lielupē
Smukaius kumeliņš Vircavas upes krastā pie ietekas Lielupē

Kad no Driksas pirekšā ieraudzīsiet Dzelzceļa tiltu – var iebraukt dīķī pie Jelgavas cietuma žoga un aplūkot tā arhitektūru.

Apbraucot Pasta salu var doties arī tālāk uz augšu pa Lielupi un aiz Dzelceļa tilta piestāt krastā starp Platones un Vircavas ietekām aplūkot šejienes savvaļas zirgus. Iespējams būs jāpaiet kājām gar Lielupes krastu uz Vircavas upes ieteku, lai tos sastaptu.

Dodoties atpakaļ no zirgu apskates, var šķērsot Lielupi un piestāt saulainākajā krastā – Pārlielupē pirms paša dzelzceļa tilta. Te pa gājēju celiņu var doties augšā tiltā aplūkot Lielupoes panorāmu no tā. Te jāņem vērā, ka dzelzceļa tilts ir stratēģisks objekts un, atrodoties tuvumā, to ir aizliegts fotografēt.

Pēc dzelzceļa tilta turpinam ceļu pa Lielupi, gar abām Jelgavas pludmalēm, izbraucot tiltu un aplūkotjot Jelgavas pili (nu jau otru reizi). Pēc Pils Lielupes kreisajā krastā būs redzams jaunais skatu tornis. Šeit var piestāt un, ja tornis būs pabeigt, uzkāpt tajā pārlūkot apkārtni, lai saprastu kurp doties sastapt Pilssalas savvaļas zirgus.

Tālāk laivojam pa Lielupi līdz Pilssalas ziemeļu galam, Te var izkāpt aplūkot Driksas, Lielupes un Iecavas satekas ainavu.

Tālāk šķērsojam Lielupi un dodamies pa Iecavu uz augšu. Pa ceļam var iegriezties Kauguru dīķu labirintā. Pie gājēju tilta pār Iecavu brauciena virzienam kreisajā krastā var izkāpt aplūkot Napoleona kara laika nocietinājumu – Bluķu skansti. Tālāk pie Misas ietekas Iecavā – otru šadā veida nocietinājumu – Silgraužu skansti.

Enerģiskākie var uzbraukt nedaudz augšā pa Misu līdz Mušķu gājēju tiltiņam, šeit pretājā krastā Mušku zirgaudzētavai un labajā pusē taciņai var uzmeklēt pakalnu, kur pirms I Pasaules kara slējās krāšņā Cenas muiža. Šodien no bijušās Cenas pils nav palikušas pāri dabā pamanāmas iezīmes. Tomēr vieta ir pietiekami vēsturiska, lai to apmeklētu.

Laivu brauciens noslēgsies Ozolniekos, kas ir apmēram pusstundas braucienā no Misas ietekas Iecavā. Kā tālumā ieraugām tiltu ar zilu līniju, tā kreisajā pusē meklējam kanālu. Īstais būs tas, aiz kura Iecavas krastā būs izkopts parks. Iebraucot kanālā skatamies pēc 2 ziliem kravas konteineriem, te ceļojums būs galā.

Laivu brauciens Balticmaps.lv KARTĒ >>

, , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *