MŪSA, LIELUPE: Bauska – Mežotne, 12 km, 3.5 h

Kartē

Info

Laivu maršruts no Bauskas līdz Mežotnei ir bagāts ar kultūrvēsturi un ir gana ainavisks.

Laivu braucienu var sākt:

 • no Mūsas trases tilta. (16 km līdz Mežotnes pilskalnam) Google Maps kartē:>>
 • vai Bauskā no Pionieru ielas gala. (11.5 km līdz Mežotnes pilskalnam) Google Maps kartē:>> Šī vieta ir sasniedzama arī kājām no Bauskas autoostas.
 • Ja dodas vakara braucienā šajā maršrutā, tad pulcēšanās laivu braucienam 5 stundas (ar personīgā transporta loģistiku) pirms saullrieta Pionieru ielas galā Bauskā pie Mūsas upes. Tas atļaus nonākt Mežotnes pilskalnā līdz ar saules rietu. Un uzkāpjot tajā varēs vērot kā Lielupes lokos atspīd vakara debesis.

Objekti pa ceļam:

 • Bauskas pils – Viduslaiku vēstures ekspozīcija, skatu tornis, Livonijas ordeņpils pagalms. Restorāns. Ainavisks skats uz Mēmeli un Mūsu.
 • Nelielu gabaliņu aiz Bauskas Lielupes kreisajā krastā ietek strauts Kaucis, jeb Kaucīte. Gar strautu var doties “side questā” līdz caurtekai zem Elejas – Bauskas šosejas. Te iespaidīgās, 50 metrus garās caurtekas vidū atrodas slepena pazemes velve. Jāņem vērā, ka vasaras vidū strauta ūdeņi pamatā plūst no Saulaines attīrīšanas iekārtām. Vēl gabaliņu augšpus caurtekai atrodas
 • Ziedoņa parks un dolomīta klintis Lielupes kreisajā krastā. Parka ziemeļu daļā atrodas pamestā Bornsmindes pils, kur kādreiz atradās tuberkulozes slimnīca un vēl pavisam nesen no tumšā pagraba vēdīja formaldehīda smārds.
 • Baltās anemones – Laba vieta pusdienu pauzei. Ja diezgan īso laivu braucienu gribas braukt veselas 2 dienas, kārtīgi visu apskatot un izbaudot, te būs īstā vieta, kur palikt pa nakti. Varianti ir teltīs upes krastā vai mājīgā namiņā.
 • Blakus Baltajām anemonēm atrodas Jumpravmuižas parks ar mākslīgajām pilsdrupām. Parks ir privātīpašums un nav bez saskaņošanas pieejams. Parkā var doties pastaigā arī zirga mugurā, divatā vai induviduāli. Vairāk informācijas: Happy Hobby Horses, t. 25 415 570.
 • Igo mūzikas un mākslas centrs “CEPLIS”. Mākslas izstādes, keramikas meistarklases, Cepļa vēsturiskā ekskursija, t. 29 141 042.

Iespējamās naktsmītnes un galapunkti:

Vakara izklaide:

Video

Bildēs

Maršruts bildēs

Viena atbilde “MŪSA, LIELUPE: Bauska – Mežotne, 12 km, 3.5 h”

 1. Labdien!

  Interesētu laivu brauciens 10 personām 2 no tiem bērni. 27.06.

  Vai būtu iespējams palikt Rundāles kempingā? Kur būtu jānovieto mašīnas?

  Paldies!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.