21. jūlijā, 17:00 vakara laivu brauciens: Ozolnieki – Jelgava

Sestdien 21. jūlijā aicinām doties vakara laivu braucienā no Ozolniekiem uz Jelgavu. Minimālais veicamais attālums ir 12.3 km, izmetot loku vēl ap Pasta salu Jelgavā līdz Dzelzceļa tiltam, sanāks 14.5 km. Ceļā būs jāpavada 3 – 4 stundas.

Laivu maršruts JS kartē: Balticmaps.lv

Laivas noma un tehniskā informācija

Vienas kanoe laivas nomas ar piegādi izmaksās 25 eur. Cenā ietilpst drošības veste un airis katram ekipāžas dalībniekam. Visas laivas ir trīsvietīgas, taču jāņem vērā, kas kopējais laivas ekipāžas dalībnieku svars nevar pārsniegt 210 kg. Ja svara ierobežojumā iekļujas, tas laivā var sēdēt arī 2 pieaugušie un 2 mazāki bērni. Bērniem līdz 10 gadu vecumam mums ir mazāka izmēra vestes, divgadniekiem vēl mazākas.

Pasākuma plāns

17:00 visi satiekas Ozolniekos aiz Iecavkrastu daudzdzīvokļu mājas. Tuvākā vieta Navigatoram būtu jāievada Krasta iela, Ozolnieki. Jāņa sētas kartē vieta saucas Lejupes, taču tā nebūs atrodama citās kartēs. Braucot no Ozolniekiem Rīgas virzienā pēc Iecavas tilta šķēršošanas nogriezties pa kreisi koku alejā (Krasta ielā). Pa to ir jādodas garām “Iecavkrastu” iebrauktuvei uz priekšu līdz baltai ķieģeļu ēkai kreisajā pusē. Pēc ēkas jāgriežas pa kreisi smilšainā pļavā. Te būs zīme privātīpašums, tai braucam garām. Priekšā būs redzami 2 zili kravas konteineri. Automašīnas novietojam pie tiem.

17:05 autovadītāji, kas arī paši piedalās laivu braucienā, izbrauc uz finiša vietu Jelgavā novietot tur auto.

21. jūlijā laivojam līdz Jelgavas pludmalei pie gājēju Promenādes. Automašīnas novietojam stāvvlaukumā Peldu ielas galā (navigatorā var rasktīt Peldu iela 7, Jelgava). Ņemot vērā, ka šajā laikā notiks grupas “Prāta Vētra” koncerts, stāvlaukums varētu būt diezgan aizņemts, tomer kādai vietai vēl vajadzētu atrasties.

17:20 – 17:25 autovadītāji novieto savus auto stāvlaukumā pie Pilssalas ielas pie Tējas namiņa. Un kāpj laivu busiņā lai dotos uz laivu brauciena starta vietu Ozlniekos.

17:25 – 17:40 laivu busiņš nogādā autovadītājus atpakāl uz laivu brauciena sākumu.

Laivu brauciena sākuma vietā ir pieejama tualete.

17:40 – 17:50 tehniskā instruktāža, drošības vestu uzvilkšana un airu izsniegšana – katram 1 gb.

17:50 – 18:00 kāpšana laivās un došanās ceļā. Izbraucot no starta dīķa sanāk griezties pa labi nākamjā kanālā un vēlreiz pa labi nonākot Iecavā.

Pa ceļam apskatāmās vietas ir: “Silgraužu skansts” tieši pirms Misas ietekas Iecavā. Dabā tas ir krūmiem aizaudzis un kokiem piegāzts zigzagveida grāvis, bet ar lielu kultūrvēsturisko potenciālu. To pirms 1812. gada izraka Krievijas impērijas karavīri gaidot Napoleona iebrukumu Krievijā 1812. gadā.  Tāds pats grāvis – “Bluķu skansts” ir izrakts pie gājēju trošu tilta netālu no Ozolnieku skolas. No tā ir saglabājies tikai rietumu puses grāvis ar valni, pa kuru iet gājēju taciņa. Ievērības cienīga vieta ir Pilssalas gals ar uzkalniņu un stabu. No šejienes paveras Driksas, Lielupes un Iecavas satekas panorāma. Turpinot ceļu uz Jelgavu pa Lielupi pirms Jelgavas pils labajā pusē atrodas jaunais Pilssalas skatu tornis. Pēc torņa pie kuģim līdzīgās jahtkluba ēkas var iebraukt Pils kanālā ārā uz Driksu, kur apskatīt mākslīgos ūdenskritumus un Mītavas līko gājēju tiltu. Var doties pa Driksu uz Dzelzceļa tilta pusi apārt Pasta salai. Ja būs pieteikami tumšs Pasta salas galā varēs aplūkot izgaismoto Jelgavas dzelzceļa tiltu. Tālāk atpakaļ pa Lielupi uz Pils pusi līdz Pludmalei labajā pusē. 21. jūlijā var pabraukt uz vēl līdz Lielupes tiltam tuvāk Prāta vētras koncerta vietai. Aiz tilta iepretīm Jelgavas pilij Lielupe varētu būt slēgta.

Pieteikšanās dalībai

  • Dalība piesakāma pa tālruni: t. 23 202 900
  • Vai rakstot e-pastu: info@ozolaivas.lv
  • Vai aizpildot pieteikuma formu:

ATVĒRT pieteikuma formu

Laivu brauciena datums:

Laivas ekipāžas (komandas) nosaukums:
Interneta lapa, kuru ir vēlme reklamēt (ja ir) (bez http://):
Laivas ekipāžas bilde vai logo (ja ir)r:
Laivas ekipāžas informācija:
Laivas ekipāža sastāv no 2 vai 3 dalībniekiem. Varbūt arī 2 pieaugušie un 2 mazāki bērni. Svarīgi lai dalībnieku kopējais svars nepārsniedz 210 kg, maksimums 230 kg.
Kapteiņa vārds uzvārds:
Kapteiņa e-pasts (uz kuru saņemsiet apstiprinājumu:
Kapteiņa tālr.nr.:
Cilvēku skaits laivā: 1234
Vai ir nepieciešama mazāka izmēra bērnu veste: 12

Ieraksti captcha kodu:

Lai tikko pieteiktā komanda būtu redzama sarakstā lūdzu


21. jūlijs, Sestdiena, 17:00
Dace , 2 cilvēki

21. jūlijs, Sestdiena, 17:00
Jeļena , 2 cilvēki

21. jūlijs, Sestdiena, 17:00
Andrejs , 2 cilvēki

21. jūlijs, Sestdiena, 17:00
Inese , 2 cilvēki

21. jūlijs, Sestdiena, 17:00
Kristīne Vamze , 2 cilvēki

21. jūlijs, Sestdiena, 17:00
Māris Briedis , 3 cilvēki

21. jūlijs, Sestdiena, 17:00
Māris Briedis , 4 cilvēki
IMG_8490_600-px.jpg
21. jūlijs, Sestdiena, 17:00
Atis , 2 cilvēki

Bilžu galerija no iepriekšējiem laivu braucieniem.

, ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *