Saullēkts un Saulriets ĶEMERU tīrelī


Purva ainavu daudzveidības ziņā šī Ķemeru tīreļa daļa ir īpaša ne vien Latvijas mērogā, bet, ļoti iespējams, arī Pasaulē 🙂 Ir vērts braukt un redzēt. Ekstrēmi skaisti.

Tehniskā informācija

Ozolaivas.lv rīko regulāras laivu braucienus ar kanoe laivām Lielā Ķemeru tīreļa austrumu malā ar pieeju no P101 šosejas. Šeit atrodas padomju laikā iesākts kūdras karjers, kas pēc 2000. gada īstenojot purva atjaunošanas projetu ir appludināts. Šobrīd atjaunotajā purva daļā var vērot ļoti daudzveidīgu purva ainavu, kuru veido gan zemajiem zāļu purviem, gan pārejas un augstajiem (sūnu) purviem raksturīgie augi, krūmi un koki.

Laivas ekipāžas tehiskā informācija

  • Dalības maksa ar laivas nomu šajā braucienā ir 30 eur par kanoe laivu. Cenā ietilpst drošības veste un airis katram laivas ekipāžas dalībniekam.
  • Vispārīgie laivu nomas, tehniskie un drošības NOTEIKUMI skatāmi šeit: >>
  • Līdzi ļoti ieteicams ir paņemt saulesbrilles. Saule ir zemu, tā atspīd arī no ūdens. Saule var būt tik stipra, ka grūti ir skatīties pat saulesbrillēs.
  • Dalība laivu braucienā ar savu laivu ir 5 eur.

Laika prognoze Ķemeru tīrelī

Aktuālā laika prognoze Ķemeros pa stundām: YR.no

Laika prognozē var pievērst uzmanību tam, par cik grādiem naktī nokrīt temperatūra salīdzinājumā ar iepriekšējo dienu. Ja temperatūru starpība ir 10 un vairāk grādu, ir cerības rītā sagaidīt miglu, kas ir svarīgs rīta ainavas elements.

Tāpat spēcīgs lietus pa dienu radīs migliņu vakarā un nākamās dienas rītā. Pilnīgi skaidrs laiks garantēs sauli. Tomēr, daži mākoņi var saullēktam piedot papildus dzīvību, piemēram, varavīksnes veidā.

Brauciena Plāns

Laivu brauciena plāns:

  • Laivosim uzpludinātā bijušajā kūdras lauka ezerā, desmitiem saliņu un kanālu labirintā.
  • Jārēķinās, ka laiva būs daudz jāstūrē un jāgroza laivojot purva kanālu labirintā. Tāpat var sanākt iekāpt kūdrā vai dūņās, tāpēc kājās ieteicami apavi, ko var viegli pēc tam notīrīt. Gaišas krāsas – baltas vai rozā botas var būt grūti izmazgāt.
  • Līdzi dosies pavadošā laiva ar pieredzējušu gidu, lai dalībniekus izvestu pa pašu interesantāko un garāko maršrutu (~ 6 km) purva ūdeņu valstībā.
  • Rīta braucienā piestāsim krastā uz brokastu tējas pauzi. Tā jāpaņem līdzi pašiem.
  • Ja uz purvu dodaties ar sabiedrisko transportu – visērtāk ar vilcienu līdz Kūdras stacijai, kas atrodas 5 km attālumā no Laivu brauciena vietas. Skatīt KARTĒ >>

Kalendārs

Laivu braucienu kalendārs ķemeru tīrelī

Visu pasākumu KALENDĀRS skatāms šeit: >>

 

  • Nākamais saullēkta laivu brauciens notiks Sestdien 4. janvārī plkst. 7:20

 

Datums Pasākuma laiks
(ilgums ~3.0 h)
Saule
lec
Saule
riet
. . . . . . . . . . . .
1. decembrī, Svētdien, rīts 7:40 – 11:30 8:36 15:51
4. janvāris, Sestdien, rīts 7:20 – 11:00  8:05 15:56

 


Apraksts

Atkarībā no gadalaika un diennakts laika purvā var vērot atšķirīgu ainavu. Purva ainava būs iespaidīgāka saulainā un dzestrā rītā. Kad pastāv iespēja, ka saullēktu pavadīs migla. Un kļūs redzami zirnekļu austie un rasas pielijušie mākslas darbi. Savukārt dienas brauciena dalībniekus pavasarī priecēs ziedošie Vaivariņi (Rododendru dzimta), bet vasarās – baltās ūdensrozes. 2019. gada sezonā izmēģināsim doties purvā arī vakarā, saulrietā. Ja pa dienu bū slijis silts lietus – saulainam vakaram vajadzētu atnākt reizē ar dūmaku ceļamies no priedītēm apaugušajām purva saliņām.

Saulriets ar laivu Lielajā Ķemeru tīrelī

Vasaras saullēkts Lielajā Ķemeru tīrelī

 

No lielajiem putniem redzēsim dzērves, kas rudenī atstrādā kāša formu un trenējas dienvidu ceļojumam, iespējams arī  gulbi, un balto gārni. Vairākas reizes purvu pārlidojam ir redzēts arī Jūras ērglis.

Lielais Ķemeru tīrelis vasarā

Purva ainavas Ķemeru tīrelī Novembrī:

Pavasaris Lielajā Ķemeru tīrelī

 

= = = = = = = = = = = =

Sagaidot Latvijas simtgadi – 11., 17. un 18. novembra laivu braucieni

Rudens rīts Lielajā Ķemeru tīrelī

Video no 2017. gada 30. septembra laivu brauciena Lielajā Ķemeru tīrelī. Cēlāmies pus piecos, lai septiņos paspētu uz rīta miglu purva ezerā.

 

Lielais ķemeru tīrelis ziemā

Purva ainavas Ķemeru tīrelī Novembrī:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.