Piektdienas vakara laivu brauciens Jelgavā ar saulrietu Lielupē

 • Piektdienas vakarā aicinām doties laivu braucienā apskatīt  Jelgavu no ūdens. Lielupe saulrietā un nakts iestāšanās Jelgavā ir īpaši krāšņa. Izgaismoti ir visi tilti, tāpat abi mākslīgie ūdenskritumi Driksas krastā. Tumsā nav palikusi arī  Jelgavas pils un kafejnīcas pie Bākas. Visam pāri kā balts ceļa rādītājs paceļas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis, to var saskatīt no daudzām vietām uz ūdens un skatu torņa Pilssalā.
 • . . .

Laivas noma un tehniskā informācija

 • Vienas kanoe laivas noma ar piegādi izmaksās 25 eur. Cenā ietilpst drošības veste un airis katram ekipāžas dalībniekam. Bērniem līdz 10 gadu vecumam mums ir mazāka izmēra vestes, divgadniekiem vēl mazākas.
 • Visas laivas ir trīsvietīgas, taču jāņem vērā, kas kopējais laivas ekipāžas dalībnieku svars nevar pārsniegt 210 kg. Ja svara ierobežojumā iekļaujas, tad laivā var sēdēt arī 2 pieaugušie un 2 mazāki bērni.

Pieteikšanās dalībai un dalībnieku saraksts

 • Dalība piesakāma pa tālruni: t. 23 202 900
 • Vai rakstot e-pastu: info@ozolaivas.lv
 • Vai aizpildot pieteikuma formu:

ATVĒRT pieteikuma formu

Laivu brauciena datums:

Laivas ekipāžas (komandas) nosaukums:
Interneta lapa, kuru ir vēlme reklamēt (ja ir) (bez http://):
Laivas ekipāžas bilde vai logo (ja ir)r:
Laivas ekipāžas informācija:
Laivas ekipāža sastāv no 2 vai 3 dalībniekiem. Varbūt arī 2 pieaugušie un 2 mazāki bērni. Svarīgi lai dalībnieku kopējais svars nepārsniedz 210 kg, maksimums 230 kg.
Kapteiņa vārds uzvārds:
Kapteiņa e-pasts (uz kuru saņemsiet apstiprinājumu:
Kapteiņa tālr.nr.:
Cilvēku skaits laivā: 1234
Vai ir nepieciešama mazāka izmēra bērnu veste: 12

Ieraksti captcha kodu:

Lai tikko pieteiktā komanda būtu redzama sarakstā lūdzu


24. maijs, 20:30, Piektdiena
Margita Lagzdiņa , 3 cilvēki

19. aprīlis, 19:30, Piektdiena
vita vasiljeva , 2 cilvēki

28. Septembris, 18:00, Piektdiena
Andris , 4 cilvēki

28. Septembris, 18:00, Piektdiena
Igo , 3 cilvēki

21. Septembris, 18:30, Piektdiena
Ilonna , 4 cilvēki

21. Septembris, 18:30, Piektdiena
Kristaps Ķemme , 2 cilvēki

21. Septembris, 18:30, Piektdiena
Artis , 2 cilvēki

21. Septembris, 18:30, Piektdiena
Aleksejs Gavrilovs , 2 cilvēki

21. Septembris, 18:30, Piektdiena
Jānis Vuguls , 4 cilvēki

Pasākuma plāns:

 • Noteiktajā laikā visi satiekas stāvlaukumā starp Tējas namiņu un Driksas tiltu. Tuvākā adrese Pilssalas iela 2A.
 • +10 min Drošības vestu un airu izsniegšana, tehniskā ionstruktāža.
 • +10 min Kāpšana laivās un došanās ceļā.
 • Laivu brauciena garums (pēc maršruta zemāk) ir 6 km, kas ir ~1.5 stundas.
  Laivu brauciena ilgums ir orientējoši 2 stundas. Ja ir vēlēšanās var laivot arī ilgāk, piemēram, aizdoties līdz Vircavas ietekai Lielupē (1 km aiz Dzelzceļa tilta) aplūkot turienes savvaļas zirgus.

Maršruta apraksts

 • Laivu brauciena sākums un beigas atrodas vienā vietā.
 • Ieteicamais laivu brauciena maršruts Jāna sētas kartē ir aplūkojams šeit:
  https://balticmaps.eu/?lang=lv&draw_hash=mwvreo&centerx=484330.3295795439&centery=6278856.519586433&zoom=2&layer=map&ls=o
 • No laivu brauciena sākumpunkta, kas atrodas Tējas namiņa kuģa galā pie mazā stāvlaukuma (pie Driksas tilta), dodamies uz Jelgavas bāku un tur nogriežoties pa kreisi izbraucam Lielupē. Lielupē vēlreiz pa kreisi laivojam zem šosejas tilta, garām Jelgavas pilij līdz skatu tornim Pilssalā. Pie torņa sanāk izkāpt nedaudz aiz tā, vietā kur krastā netraucē meldru josla. No torņa var vērot Lielupes panorāmu saulrietā. Tālāk dodamies pa Lielupi atpakaļ uz pils pusi līdz tai neaizbraucot. Bet nogriežoties pa labi Pils kanālā uzreiz aiz Kuģim līdzīgās jahtkluba ēkas. Pils kanālā, sasniedzot  Pils saliņu, ainaviskāks skats paveras dodoties pa kreisi – varēsiet tuvāk redzēt pili un izbraukt Pils saliņas tiltiņam pa apakšu. No Pils kanāla nonākot Driksā griežamies pa kreisi zem Driksas tilta. Te būsim nonākuši apmēram brauciena sākumvietā. Tālāk var izbraukt  pa apakšu mākslīgajam ūdenskritumam un doties uz priekšu zem Mītavas gājēju tilta un pa Driksu tālāk līdz nākamajam mākslīgajam ūdenskritumam. Īsi pirms Pasta salas gala kas būs kreisajā pusē, – labajā  pusē varēs aplūkot Jelgavas cietuma ēku, kas arī tumsā ir izgaismota. Sasniedzot Pasta salas galu pavērsies skats uz izgaismoto dzelzceļa tiltu pār Lielupi. Salas galu apbraucam pa kreisi un dodamies uz šosejas tilta pusi. Pēc brīža abās pusēs būs Jelgavas pludmales. Pirms šosejas tilta griežamies pa kreisi iekšā kanālā uz Driksas upi. Izbraucot Pasta salas tiltam, ieraudzīsiet bāku un tālāk mākslīgo ūdenskritumu. Krastā tālāk sliesies baltasi Sv. Trīsvienības baznīcas tornis. Šeit var vēlreiz izbraukt pa apakšu ūdenskritumam un doties krastā. Finiša vieta atrodas Tējas namiņa kuģa pretājā galā nekā atrodas Bāka, kas otrā galā 🙂

 

Dažas bildes iedvesmai doties šajā laivu braucienā:

 

, , , , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.